/profile/6674191146/contact خشنودی و رضایت قلب عالم امکان - avijah ......... آویژه
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آویژه یعنی: خاص و خالص - پاک و پاکیزه
یکشنبه 6 مرداد‌ماه سال 1387 ساعت 01:56 ق.ظ
چگونه رفتار کنیم تا در ضمن حیات مادی و زندگی طبیعی موجبات خشنودی و رضایت قلب عالم امکان حضرت ولی عصر (عج)را فراهم نماییم؟

این آرزوی بسیار خوبی است و ممکن می باشد، فقط کافی است کمی همت کنید و در جهت رضایت آقایمان گام بردارید. پس باید امام زمان علیه السلام و وظایف خود نسبت به حضرت را بشناسیم و عمل کنیم، و مهمتر از همه تقوا و عمل به واجبات و پرهیز از گناه است که آن چه انسان را زودتر از هر چیز به مولایمان می رساند مراقبه و توجه به این که امام او را نظاره می کند و عمل بر اساس این معرفت می باشد. یکی از بزرگان در سخنرانی ای برای جمعی از طلاب که چنین سؤالی را مطرح کرده اند فرمودند: مهم آن است که بدانیم امام زمان ما را می بیند. حال اگر این توفیق دست دهد که با حضور امام(ع) برسیم، نور علی نور است؛ و زهی سعادت و خوشبختی. اگر کسی به کمالات لازم اخلاقی دست یابد، و از آلودگی روح نجات یابد هر گاه لازم باشد خود امام این توفیق را فراهم می کنند. کما این که این سعادت برای خیلی از انسان های معمولی بدون آن که به دستورالعمل خاصی عمل کرده باشند، یا حتی ظاهراً انسان های شاخصی باشند، حاصل شده است. به هر حال، ما باید به تکالیف شرعی خود، از جمله دعا برای ظهور عمل کنیم و به فضل خدا در دنیا امیدوار باشیم؛ چرا که امام زمان عجل الله فرجه الشریف گوهری از گنجینه سرّ الهی است، که جز محرمان سرای قرب حق را رخصت دیدارش ناممکن است.
در رابطه با وظایف منتظران ظهور حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه باید عرض کنیم که یکی از مهترین کارها ایجاد حالت انتظار واقعی می باشد، به طوری که این حالت در رفتار و کردار تاثیر گذاشته، همیشه خود را در محضر حضرت بدانیم چرا که اعمال و کارهای ما را به ایشان عرضه می دارند و این اعمال ماست که در صورت نیک و پسندیده بودن باعث می گردد که مورد توجه و عنایت حضرت قرار بگیریم چنانچه خود ایشان در نامه ای به شیخ مفید رحمه الله علیه فرمودند اگر شیعیان همگی در وفا به عهد(دینداری) اجتماع می کردند دیدار ما از ایشان به تاخیر نمی افتاد و سعادت آن به سرعت برای ایشان فراهم می شد؛ پس محجوب شدن ما از شیعیان به سبب اعمال ایشان است که ما نمی پسندیم و از آن کراهت داریم. با این گفتار روشن می گردد که اعمال و کارهای نیک نقش اساسی برای جلب توجه و عنایت حضرت ایفا می کند تا آنجا که در نهایت به دیدار ایشان می انجامد.
بهترین کار برای این آرزو به قول گفته حضرت آیت الله بهجت دام ظله: انجام واجبات و ترک محرمات می باشد و دعا نمودن برای تعجیل در فرج مولای غریب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشد. البته خودسازی و بالا بردن سطح علمی و عملی انسان در مرحله اول می باشد و سپس ترویج فرهنگ مهدویت و آماده سازی اجتماعی برای تعجیل در ظهور حضرت مهدی(عج) می باشد.
چه کسی گفته باید تا زمان ظهور صبر کنیم بلکه بزرگان می گویند باید اقدام کنید زیرا خواست خداوند به درخواست ما تعلق می گیرد پس با احساس نیاز و دعا برای تعجیل در فرج و ... می توانیم ظهور مولایمان را تسریع بخشیم.
برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید به کتاب های زیر مراجعه نمایید:
1. شیوه های یاری قائم آل محمد(عج)، محمدباقر فقیه ایمانی، قم: عطر عترت؛
2. چگونه زیستن با امام زمان(عج) در عصر غیبت، طاهره مسلمی زاده، مشهد: هاتف؛
3. آفتاب در غربت، سید محمد بنی هاشمی، تهران: میقات؛
4. در اوج تنهایی، علی رضا نعمتی، قم: خورشید مکه؛
5. حضور در دولت کریمه، محمد رضا رحیمیان، قم:

http://www.clickchi.com/index.php?refer=ileya

مترجم سایت

مترجم سایت